Jak wybrać buty na zajęcia taneczne?

Nie ma lepszego rozwiązania na spożytkowanie pokładów energii niż taniec. Zajęcia taneczne w akompaniamencie energetycznej rozrywkowej muzyki pozwolą nam w bardzo przyjemny sposób zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów i korzystnie wpłyną na kształt naszej sylwetki. Zastąpią standardowy trening na siłowni i będą dawką pozytywnej energii na resztę dnia.
Przed pójściem na zajęcia warto jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego obuwia, dzięki któremu będziemy mogli swobodnie cieszyć się tańcem.

 

Czy buty na zajęciach tanecznych są potrzebne?

Dobrze dobrane obuwie jest niezwykle istotne niezależnie od tego, czy chcemy ćwiczyć taniec współczesny, zumbę czy latino. Stawiając na wygodę i bezpieczeństwo w trakcie zajęć tanecznych, łatwiej będzie nam zachować systematyczność i w szybkim tempie poprawić swoją koordynację i sprężystość. Taka inwestycja przełoży się na jakość naszego treningu.
Podczas zajęć tanecznych wybór obuwia dedykowanego do tańca zapewni nam:
  • większy komfort treningu
  • znaczną redukcję ryzyka kontuzji i wystąpienia obtarć czy odcisków
  • swobodę, elastyczność i pełny zakres ruchów
  • amortyzację podczas podskoków
  • stabilizację dla kostki
  • unieruchomienie stopy i zabezpieczenie jej przed przesuwaniem wewnątrz buta
 

Na jakie czynniki należy zwracać uwagę przy doborze obuwia na zajęcia taneczne?

Przy wyborze obuwia przede wszystkim należy wziąć pod uwagę rodzaj zajęć, na które chcemy uczęszczać oraz zakres wykonywanych przez nas ruchów. Następnie możemy przejść do wyboru pary dostosowanej do naszych potrzeb. Istotnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, jest zastosowany w danym modelu rodzaj cholewki.
Przewiewna cholewka, z materiału odprowadzającego wilgoć zapewni Ci suchość stopy niezależnie od intensywności treningu. Kolejną ważną kwestią jest właściwa stabilizacja stawów, o którą możesz się zatroszczyć, decydując się na model podwyższoną kostką.

W trakcie wszystkich rodzajów zajęć tanecznych bardzo ważną rolę odgrywa również elastyczność podeszwy i właściwa amortyzacja. Wykorzystane w najnowszych modelach innowacyjne technologie pozwolą Ci skupić się na tańcu bez żadnych ograniczeń, chroniąc jednocześnie stopy przed wstrząsami spowodowanymi uderzeniami o podłoże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.