Akcesoria sportowe do biegania

Bieganie, czy z angielskiego – jogging, wdarło się szturmem na listę najpopularniejszych sportów. Polacy decydują się rozpocząć przygodę z bieganiem z różnych powodów. Czasami z dbałości o kondycję i zdrowie, czasami by pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Niezależnie od motywacji warto zainwestować w akcesoria sportowe, które sprawią, że można uprawiać ten sport z przyjemnością.

Obuwie

Pierwsza rzecz przychodząca do głowy osobie, która planuje wyjść z domu i pobiegać, to buty. Słusznie! Odpowiednio dobrane obuwie pomoże zapobiegać kontuzjom, a także zapewni wsparcie stopom, kolanom i całemu układowi ruchu. Przy kupnie najlepiej jest skorzystać z porady specjalisty, który pomoże określić w jaki sposób przetaczamy stopę (od tego zależy budowa buta), zapyta w jakim terenie i jak dużo kilometrów biegamy.

Odzież do biegania

Choć najważniejsza jest chęć, to warto jest zainwestować w odzież, która nie spowoduje, że wspomniana chęć zmaleje. Termoaktywna odzież do biegania powoduje, że skóra oddycha, a wilgoć powstająca w trakcie wysiłku jest odparowywana. Tym samym, możemy kontynuować aktywność w komfortowych warunkach.
Warto pomyśleć też o dodatkach. Najbardziej uniwersalna jest nerka biegowa. Saszetka, którą zaczepia się w pasie pomieści telefon, klucze od domu, a nawet jakąś przekąskę, jeśli wybieramy się na długi bieg i obawiamy spadku energii. Podobną funkcję spełni etui na telefon zakładane na ramię. Co prawda nie zmieścimy w nim batonika, ale wielu producentów zapewnia małą kieszonkę na klucz.

Nakrycie głowy

Latem i zimą warto zadbać o nakrycie głowy. Podczas cieplejszych dni najlepiej sprawdzi się czapka z daszkiem, która ochroni nas od słońca, zimą cieplejsza wersja zapewni barierę przed zimnem. W trakcie chłodnych miesięcy nie należy zapominać o rękawiczkach. Najczęściej wystarczą niezbyt grube, jednak uszyte z termoaktywnej tkaniny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.