menu close menu

Tańczące Brzdące (3-5 lat)


Są to wszechstronne zajęcia taneczne oswajające z rytmem i muzyką poprzez zabawę. Obejmują naukę podstaw baletu (tańca klasycznego), ćwiczenia gimnastyczne, rozciągające, akrobatyczne oraz elementy tańca nowoczesnego i ludowego. Dzieci uczą się ciekawych choreografii, prezentowanych później na różnego rodzaju pokazach. Zajęcia wspomagają wszechstronny rozwój psychofizyczny maluchów, uwrażliwiają na muzykę, ruch i piękno. Wyrabiają nawyk prawidłowej postawy ciała. Uczą koncentracji i pokonywania własnych słabości. Pozwalają maluchom rozładować napięcie i uwolnić emocje. Staramy się, by zajęcia przynosiły dzieciom wiele radości i uśmiechu.

FTN (Formacja Tańca Nowoczesnego)


Zajęcia mają na celu przygotowanie grupy dzieci do występów na turniejach i przeglądach tanecznych. W programie zajęć tańca dla dzieci przewidziana jest przede wszystkim nauka techniki hip-hop, jazz oraz show dance. Zajęcia to nie tylko świetna zabawa ale również szansa dla Twojego dziecka na poznanie nowych znajomych, odkrycie wspaniałej pasji i rozwinięcie zainteresowań oraz zdolności artystycznych. Nauka tańca pomoże dziecku utrzymać właściwą wagę i prawidłową postawa ciała, a także poprawi sprawność fizyczną oraz kondycję Twojej pociechy. Dzieci w trakcie kursu tańca, dzięki regularnym ćwiczeniom i stałemu tokowi zajęć, nauczą się zdyscyplinowania, a ich praca będzie nagradzana występami na pokazach, turniejach i przeglądach tanecznych.

Grupa Gimnastyczno-Baletowa (6-9 lat)


Połączenie gimnastyki artystycznej i elementów baletu. Zajęcia rozpoczynają się dokładną rozgrzewką przygotowującą do zajęć. Szczególną uwagę zwracamy na prawidłowa postawę ciała, staranność, dokładność i elegancję ruchów.  Budowane są choreografie łączące taniec klasyczny z techniką przyborów: skakanki, obręczy i wstążki. Nie brakuje ćwiczeń wzmacniających mięśnie całego ciała, uczących sprężystości, gibkości oraz poprawiających koordynację ruchową. Gimnastyka artystyczna jest to dyscyplina, przy której dziecko nabywa wrażliwości na piękno.

Zajęcia wpływają na:
– rozwój fizyczny – poprawiają wydolność organizmu, gibkość i koordynacje ruchową, uelastyczniają ciało.
– rozwój psychiczny – uczą koncentracji, poprawiają pamięć, kształtują wrażliwość na piękno, muzykę i ruch, pozwalają rozładować napięcie emocjonalne i odreagować stres.

Show Dance (6-9 lat)


Styl taneczny określany jako taniec teledyskowy. Choreografie inspirowane są najpopularniejszymi klipami muzycznymi i charakteryzują się różnorodnością oraz żywiołowością. Połączenie takich popularnych stylów tanecznych jak hip hop, street jazz, funky, disco czy latino sprawiają, że każde zajęcia są inne, a uczestnicy zawsze uczą się czegoś nowego. Mieszanka technik tanecznych i rytmy najświeższych przebojów muzycznych wyzwalają ogromne pokłady energii.

HIP HOP (od 6 lat)


Hip-Hop jako taniec narodził się w latach 80-tych, ale jako kultura jego istnienie sięga wczesnych lat 70-tych. Taniec hip hop narodził się w mieście Nowy York w czasach kiedy „Beat Street Era” (czyli czas świetności bboyingu) chyliła się ku końcowi. W klubach jednym z dominujących nurtów muzycznych stał się właśnie hip hop i to do jego brzmień poruszała się społeczność afroamerykańska i latynoska. Z czasem ruchy z imprez zyskiwały swoje nazwy, zwiększała się też ich liczba nastąpiła zatem swoista kodyfikacja ruchów oraz określenie nazwy stylu jako hip hop z racji muzyki, do której był on wykonywany. To co podstawowe hip hopie to bounce czyli feeling charakterystyczny dla tego tańca polegający na odwzorowaniu podstawowego beatu poprzez cykliczna pracę ciała.

Hip-Hop składał się wtedy z czterech elementów: MC’ing, DJ’ing, graffiti, Break Dancing. Na początku lat 90-tych doszedł dość istotny element, jakim jest wiedza. Hip-Hop to charakterystyczny ubiór, slang, sposób bycia, muzyka.. Ruch ten był jedną z głównych machin, które pomogły ukrócić przemoc gangów. Był sposobem na ujście ich gniewu i agresji. Na rozwój elementów i styli tanecznych Hip-Hopu miał przede wszystkim poczucie jedności, różnorodności w ruchach oraz muzyka. Style, jakie zostaną wprowadzone na kursie to: Old School Hip-Hop, Locking, Popping, House, Krump, elementy Break Dance oraz New School.

 

ZOBACZ GRAFIK ZAJĘĆ